Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevi devredecek - Myhaber
GÜNDEM

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevi devredecek

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın bankanın bugün yapılacak genel kurulunda görevini devredeceği açıklandı. Bankadan yapılan açıklamada ”15.07.2011 tarihinden itibaren Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Sayın Hüseyin Aydın, 26.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda görevini devredecektir. Genel müdürlük görevinden istifaen ayrılması söz konusu değildir.” denildi.

Yaklaşık 10 yıldır Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini başarıyla sürdüren Aydın göreve geldiğinde bankanın 160 milyar TL olan aktif büyüklüğünü 943 milyar TL’ye çıkardı. Kredileri ise 71 milyar TL’den 601 milyar TL’ye taşıdı.

Aydın, 2007 yılında ülkenin bugüne kadarki en büyük işlemi olarak bankanın halka arz edildiği 2005-2011 döneminde T. Halk Bankası A.Ş.’inde Genel Müdür olarak görev yaptı.

TBB: HÜSEYİN AYDIN’IN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİ TAMAMLANDI

Aydın, 2010 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı’ndan da ayrılacak. Türkiye Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada ”Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini 26 Mart 2021 tarihinde devrettiğinden, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi de tamamlanmıştır. Birliğin Statüsü’ne göre yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyesi genel müdürler arasından ismen seçilmektedir.Birlik Başkanlığı’nı 20 Nisan 2011 tarihinden itibaren sürdüren Hüseyin Aydın’a Türkiye ekonomisine, bankacılık sektörüne ve Birlik çalışmalarına sağladığı değerli katkılar; zor dönemlerde Birliği temsil ederken gösterdiği kapsayıcı, yapıcı, özverili, iletişime açık, çözüm odaklı yaklaşımı nedeniyle teşekkür eder, esenlikler dileriz.” denildi.

Aydın, 2017 yılından bu yana Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve 8 Mart 2019 tarihinden itibaren de Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu