Uğurcan için EURO 2020 planı! - Myhaber
TRABZONSPOR

Uğurcan için EURO 2020 planı!

Trabzonspor’un yıldız eldiveni Uğurcan Çakır birçok Avrupa kulübünün listesinde. Geçtiğimiz sezon Rennes, Brighton resmi teklif sunarken farklı kulüpler de ilgilerini dile getirmişlerdi. Trabzonspor, Uğurcan’ı satarsa da geçen yıl yapılması gereken ancak pandemiden dolayı bu yıl yapılacak olan EURO 2020’de boy gösterdikten sonra satmayı planlıyor!

Bordo-mavili yönetim maksimum, Uğurcan için maksimum 13 milyon euro’ya çıkan bu önerileri geri çevirdi. Bu sezon Trabzonspor formasıyla performansını sürdüren, Milli Takım’daki oyunuyla da iyice ön plana çıkan 25 yaşındaki kalecinin peşindeki kulüplerin adı da önerdikleri rakamlar da büyüdü.

Özellikle Inter, bordo-mavili ekibe büyük bir baskı yapıyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve idareciler, Uğurcan’ın EURO 2020’de boy göstermesini ondan sonra satış işleminin gerçekleşmesini planlıyor. Hedef böylece bonservis rakamını yukarı çekmek. Inter ise başka dev kulüpler peşine takılmadan işi bitirmek.

DOĞRU MU BAŞKAN?
Inter’in Uğurcan Çakır’a olan ilgisi İtalyan gazetecilerin de rotalarını Trabzon’a kırmalarına neden oldu. İtalyan gazetecilerin, bordo-mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu’nu arayarak “Inter’in ilgisi doğru mu?” diye sordukları önerildi.

Ağaoğlu iddiaları doğrularken “Evet Inter de Uğurcan’ı istiyor. Ancak onu isteyen kulüplerden sadece biri. Türkiye’nin en değerli kalecisi, bu sebeple büyük takımların ona ilgisinin olması normal” yanıtını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu