Türk futbolunun başına Berat Albayrak - Myhaber
SPOR

Türk futbolunun başına Berat Albayrak

Yaz aylarında Fenerbahçe ve Galatasaray yeni başkanını seçecek… ancak TFF’nin yeni başkanı da 2021 yıl içinde değişecek. Tabii ki Nihat Özdemir aday olmaz ya da aday olurda yeniden seçilemezse. Galatasaray ve Fenerbahçe’de olduğu gibi TFF seçimleri içinde hali hazırda bir başkan adayı yok. Ancak çalışmalar var.

Galatasaray’da, Başkan Mustafa Cengiz; Faruk Süren’i ya da Adnan Polat’ı TFF başkanlığına aday gösterme hevesinde. Ama camia içinden bir grubun Mustafa Cengiz’e, “Galatasaray başlanlığına aday olma. TFF başkanlığına için adaylığını koy. Seni seçtirelim” teklifini aldı. Cengiz bu teklifi ciddiye almasa da, kafası karıştı.

Beşiktaş’ta da ufak ufak hareketlenmeler var… Sinan Vardar aday olma hevesinde ama camiadan desteği yok. Muhalifler Fikret Orman’ı aday yapma sevdasında. Ancak seçilmeyeceğine inanış çok yüksek. Hüsnü Güreli adaylığını koyarsa destekleme fikri şu anda ciddi şekilde düşünülüyor.

Her fırsatta TFF ve MHK’den en çok çeken tarafın kendileri olduğunu iddia eden Trabzonspor camiası, Anadolu kulüplerinin desteğini alarak “TFF’nin Anadolulu Başkanı” olsun istiyor. Mehmet Ali Yılmaz’dan “işim olmaz” cevabı geldi. Sadri Şener “olmaz” demedi. Ama Şener’in Trabzonspor cephesinden bile tam desteği yok. Camia içinde eski enerji ve ekonomi bakanı Berat Albayrak’ın TFF başkan adayı olması için ikna edilmesi gerektiğini düşünenlerin sayısı az değil. Bir süre önce Berat Albayrak’ın Trabzonspor başkanlığına adaylığını koyacağı iddiaları dolanıyordu.

Ali Koç’un fikri ise futbolu futbolun içinden gelen bir teknik direktör veya eski bir futbolcunun yönetmesi. Rıdvan Dilmen bu göreve talip oldu. Ali Koç destek vermedi. Koç’a göre Hamit Altıntop çok daha iyi bir seçenek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu