Trabzonspor'un geçtiğimiz sezon kaybettiği şampiyonlukla ilgili şok ifadeler! - Myhaber
TRABZONSPOR

Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon kaybettiği şampiyonlukla ilgili şok ifadeler!

Spor Yazarı Levent Tüzemen, Trabzonspor’un geçen sezon kaybettiği şampiyonlukla ilgili şoke edici ifadeler kullandı.

Tüzemen, 6-7 hakemin resmen ligi dizayn ettiğini ifade etti.

İşte Tüzemen’in yazısı: “G.Saray Başkanı maalesef Amerika’yı yeniden keşfediyor gibi konuştu. Yıllardır hakemler hata yapıyorlar ama bedelini MHK ve üyeleri ödüyor. Yani hakemler hancı, MHK’ler yolcu. Hakem dünyası içinde çok ciddi bir gruplaşma var. Trabzon’un Başakşehir’e kaybettiği şampiyonlukta 6-7 hakem resmen ligi dizayn etti hatta hakemlerden biri beni arayıp “Bu işin içinde ben yokum” dedi. Aynı hakemler yine ligi dizayn ediyorlar. Geçen sezon haziranda başlayan ligde G.Saray’ın kafasını koparmışlardı. Şimdi de zirvenin iki takımla devam etmesi için G.Saray’a ayak oyunları yapılıyor. Bunların hepsi organize işler. FIFA hakemi Ali Palabıyık’a FIFA olmayan Arslanboğa talimat veriyor. G.Saray Başkanı söylediklerinde haklı ama çok geç kaldı. G.Saray geçmişte “Hakemler de insandır hata yapar” bildirisini yayınlayan kulüplere karşı masaya yumruğunu sert vurmalıydı.

FATİH TERİM’E KARŞI PLAN YAPILMIŞ
Görünen şu; G.Saray’ı devre dışı bırakıp özellikle Fatih Terim’i oyun dışına itmeye çalışıyorlar. Bu konuda da genç bazı teknik adamlar çok ciddi iş birliği yapıyorlar. Kulüpler Birliği’nde kol kola giren kulüpleri de başkan Cengiz biliyor. Ama çıkıp net olarak açıklamalı. Çünkü F.Bahçe de Beşiktaş da hakemleri, MHK ve VAR’ı aylardır yerden yere vurmadı mı? Sergen Yalçın çıkıp “Halil Umut Meler’i maçlarımıza istemiyoruz” demedi mi? G.Saray TFF’de güçsüz olduğu, haksızlıklara karşı çıkacak bir yöneticisi olmadığı için kolayca cezalandırılıyor.

HAKEMLERLE KOL KOLA GİRMİŞLER
Gündeme gelen iki görüntüyü söyleyeceğim: 1- Lens’in hareketi, 2- Ziya’nın Onyekuru’ya tekmesi! Palabıyık ile Şansalan faulü görüp çalmıyor. Çünkü çalarsa VAR “Bu hareketler kırmızı kart” diyecek. Geçen sezon Başakşehir’in şampiyonluğu için TFF içinde çalışan gizli güçler G.Saray’ın tekrar önünü kesmek için devreye girmiş. Bu gizli el hakemlerle kol kola geziyorlar. VAR’a telefon girmiş ise hiç şaşırmam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu