Tartışmalara neden olmuştu! Koita için Trabzonspor yönetimi ne diyor? - Myhaber
TRABZONSPOR

Tartışmalara neden olmuştu! Koita için Trabzonspor yönetimi ne diyor?

Trabzonspor’da Koita transferi son günlerde en çok tartışılan konular arasına girdi. İşte transferin perde arkası…

Trabzonspor’da geçtiğimiz gün Koita transferi resmen açıklandı. Öncelikle transferin biraz hikayesinden başlayıp maliyetiyle bitirelim. Trabzonspor yönetimi devre arasında forvet ihtiyacını acil olarak görmüş ve bu bağlamda birçok isme teklif yollamıştı. Bu görüşmeleri Başkan Ağaoğlu ve Ertuğrul Doğan yürütüyordu.

Bordo Mavili kulüp oynamayan oyuncu için direkt teklifini sundu ve ‘3 milyon Euro’ya veririz’ cevabını aldı. Transferin son günlerinde yaşanan bu olay oldukça can sıkarken bazı yöneticiler adeta küplere bindi. Süreç zarfında oyuncu ile bağlarını hiç koparmayan Abdullah Avcı ve yönetim 2 ay önceden imzayı attırdı.

Geçtiğimiz gün de oyuncunun transferi resmen açıklandı.

Futbol kamuoyuna göre ücret yüksek bulundu ve tartışıldı. İmza parası da ortaya koyulunca ortalama 1.3 ve 1.5 milyon Euro arası bir rakama vergilerle de eklenince 1,5 milyon Euro’ya tekabül ediyor.

Bu konuyu yönetime sorduk ve aldığımız cevap şu oldu. ‘Biz devre arasında oyuncunun bonservisi için 1 milyon Euro teklif yapmıştık. Kasımpaşa’da bizden yüksek bonservis talep etmişti. Bu verdiğimiz rakamı da imza parasına yansıttık. Bizden kazanacağı yıllık maaşıyla Kasımpaşa’dan aldığı arasında 200 bin Euro fark var. Hocamız bu transferde çok ısrarcı oldu ve biz de sonuçlandırdık. Tüm transferlerimiz hocamızdan gelen rapor doğrultusunda gerçekleşiyor. Oyuncunun menajerliğini yürüten ağabeyi ile teması hiç koparmadık, transferde başka birisi veya birileri devreye girmedi’ ifadelerini kullandı.

Süper Ligi bilen bir isim olan Koita, Kasımpaşa’dan ayrılmak istediğini yönetime bildirmiş daha sonra kadro dışı bırakılmıştı. Gözler artık onun vereceği performansta takıma sağlayacağı katkıda olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu