Mustafa Cengiz'den çok sert Fenerbahçe açıklaması - Myhaber
GALATASARAY

Mustafa Cengiz’den çok sert Fenerbahçe açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe’nin profesyonel liglerin başlangıcından önceki şampiyonlukların da sayılması yönünde TFF’ye yaptığı başvuruyla ilgili konuştu. Cengiz ezeli rakiplerinin 28 şampiyonluk talebinin reddedilmesi için TFF’ye başvuruda bulunduğunu belirtip sert ifadeler kullandı. GSTV’de katıldığı programda Mustafa Cengiz, Sarı-Lacivertli kulübün gündem değiştirmek için böyle bir başvuruda bulunduğunu savundu.

‘Üflesen uçuyorlar’

Başkan Cengiz, “Bu iflas etmiş tüccarın eski defterleri karıştırması babında. Müflis bir tüccar hareketi bu. Puan kaybettikleri haftada gündemi değiştirmek için yapıyorlar. Galatasaray’da bu yapılsa beni ipe çekerler. Sokakta yürütmezler. Bizimkilerin gündemini hemen değiştiremezsiniz. Fenerbahçe camiasına en ufak laf etmem. Fakat camialarla yönetimler farklıdır. 28 şampiyonlukla ilgili şu anda başvuru yapmaları bilinçli. Çünkü o kadar kırılgan bir camia ki, üflesen uçuyor” ifadelerini kullandı.

‘Nihat Özdemir bilmeyebilir’

Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü: Biz hukukçularla ve tarihçilerle bir araya geldik. O kadar çok madde çıktı ki… Daha önce Tahkim ve TFF reddetmiş. TBMM’de de reddedilmiş. Nihat Özdemir bilmeyebilir ama daha önce gelip reddedilmiş bir şey, önemli ve yeni bir delil ortaya çıkmadıkça gündeme gelemez. Peki niye Fenerbahçe bizden öndeyken başvurmamış?

‘Tam bir komedi’

“Bu rakibimiz bir turnuvada 5. maçına çıkmıyor. Gidip başka bir organizasyona katılıyor. Sonra ikisinde de şampiyonluk istiyor. Bazı turnuvalara da ‘önemsiz’ diye katılmamışlar. Düzenlenen turnuvalar hep bölgesel. İzmir’den iki takım. Gerisi İstanbul ve Ankara. Maddelerimizde göreceksiniz. Bu başvurular tam anlamıyla komedi. Kurulların asla böyle bir hata yapacaklarına inanmıyorum. O yayında Nihat Özdemir hazırlıksız yakalandı. Benim de ileride katılma ihtimalim olan bir programda yorumcunun, yargıç gibi soru içinde hüküm içeren cümlelerini kınıyoruz. Yayıncı kuruluştaki zat hem 29 şampiyonluğu söyledi sonra da inşallah olumlu değerlendirirsiniz dedi. Soru soruluktan çıktı, karar verdin. Ey yorumcu! Sen kimsin?”

Koç’a Yıldırım’lı gönderme

“Fenerbahçe eski başkanı (Aziz Yıldırım) çoluk çocuk değil, tecrübeliydi. Adalet ve hukuk anlayışı farklıydı. Bu tip Bizansları sevmezdi. Yasa ve düzen koyucular aptal mı? Neden Milli Lig demiyor da Milli Küme diyor? Çünkü öyle olmadığını biliyorlar. Milli Lig ne zaman kondu? 1959. O dönem otobüsle gidilebilecek yakın mesafelerde yapılıyordu turnuvalar. Akhisar – İstanbul arası da mesafe bayağı var. Otobüsle gidenler oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu