Ahmet Çakar 'hayırlı olsun' diyerek duyurdu! - Myhaber
SPOR

Ahmet Çakar ‘hayırlı olsun’ diyerek duyurdu!

Eski FIFA kokartlı hakem Ahmet Çakar, Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Çakar’ın iddiası geceye damga vurdu işte detaylar…

BOMBA ETKİSİ YARATACAK
Beyaz TV’de spor yorumculuğu yapan eski FIFA kokartlı hakem Ahmet Çakar, spor gündeminde bomba etkisi yaratacak dev bir iddiada bulundu ve son günlerde ana gündem maddesi olan konuda alınan kararı açıkladı.

GÜNDEM 1959 ÖNCESİ ŞAMPİYONLUKLAR
Son günlerde 1959 öncesi şampiyonluklar konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı. Fenerbahçe, 1959 öncesi elde ettiği 9 şampiyonluğun tescilini isterken Galatasaray bu şampiyonlukların ulusal bazda kazanılmadığı görüşünü savunarak Fenerbahçe’nin talebini reddetti.

‘KARARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ’
Fenerbahçe konuyu TFF’ye taşıyarak 1959 öncesi şampiyonluklar için resmi başvuruda bulundu. TFF Başkanı Nihat Özdemir konuya ilişkin, “Yakında kararımızı açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

FLAŞ ÖNERİ
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 1959 öncesindeki şampiyonluklar için tartışma sürerken, Ahmet Çakar dikkat çeken bir öneride bulundu.

UEFA KUPASINI SİMGELEYEN SEMBOL
Çakar, Galatasaray’ın yıldızlarının üzerinde UEFA Kupası şampiyonluğunu simgeleyen bir sembol olması gerektiğini belirtti.

‘FENERBAHÇE 5 YILDIZI TAKABİLİR’
Beyaz TV’de konuşan Çakar, “Şampiyonluklarla ilgili bir önerim var. UEFA veya Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olmuş takımda yıldızın yanına bir simge olmalı. Fenerbahçe 5 yıldız takabilir. Galatasaray’ın 4 yıldızının üzerine, çok daha etkili, vurucu, farklı renkte bir simge, Avrupa şampiyonluğunu simgeleyecek bir simge olmalı.” şeklinde konuştu.

’20 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU EDER’
Çakar, Yıldızların üzerine bir şey koyacaksın. Bana göre bir Avrupa şampiyonluğu, 20 tane Türkiye şampiyonluğu eder.” ifadelerini kullandı.

‘HAYIRLI OLSUN’
Ahmet Çakar, 1959 öncesi şampiyonluklar ile ilgili flaş bir iddiada bulunarak “Bu arada Federasyon kararını vermiş Fenerbahçe’ye 1959 öncesi şampiyonlukları hayırlı olsun” mesajını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu