Yerel Seçimlerde Son Durum

04.09.2013
Bu haber 302 kez okundu
Yerel Seçimlerde Son Durum

Radikal gazetesinin haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yapılan ‘performans anketi’ sonuçlandı.

AK Parti, muhalefet partilerinin yönetimindeki yerler dahil 81 ilde on binlerce kişiyle yaptığı çalışmayı tamamladı. Başbakan Erdoğan ve parti yönetimine sunulan ankete göre, mevcut AK Partili başkanların yarısı gücünü koruyor.

İstanbul ve Ankara’da Belediye Başkanları Kadir Topbaş ile Melih Gökçek performansları ile partinin yüzünü güldürdü. Kadir Topbaş, İstanbul’da CHP’nin oldukça önünde görünüyor.

Daha önceki anketlerde oyu partinin aldığı oyların altında görünen Melih Gökçek’in ise aradakı farkı kapattığı söyleniyor. Gökçek’in oylarındaki artış Gezi oyları sırasında gösterdiği tavra bağlanıyor. AK Parti, İstanbul’da Mustafa Sarıgül’ün adaylığına göre yeni bir pozisyon alabilir.

Topbaş’ın alternatifleri olarak Binali Yıldırım’dan Ali Babacan ve Numan Kurtulmuş’a kadar birçok seçenek masada. AK Parti anketinde muhalefetin öne çıktığı illerin başında İzmir ve Diyarbakır geliyor. İzmir’de CHP, Diyarbakır’da ise BDP ilk sırada. Yine Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’li CHP rakiplerinin önünde yer alıyor.

CHP ve MHP ’nin de iddialı olduğu İçel ve Adana ile CHP-AK Parti yarışına sahne olması beklenen Antalya belediye başkanlığında aday faktörünün sonucu belirleyeceği tahmin ediliyor.

Şehir Rehberi

al paylaş
Servis Rehberi
oto aksesuar regülatör